Výsledky jarní Sbírky potravin v Královéhradeckém kraji

V sobotu 24. dubna se konalo jarní kolo Sbírky potravin, celorepublikové akce, která pomáhá doplnit zásoby trvanlivých potravin, určených pro lidi v nouzi. Sbírka se konala za přísných hygienických opatření kvůli ochraně vůči šíření koronaviru, proto sbírka proběhla, podobně jako na podzim 2020, pouze s omezeným počtem dobrovolníků. Oproti podzimní Sbírce se nyní zapojilo výrazně více obchodů, v některých obchodech mohli lidé darovat i v neděli a někde proběhla tzv. statickou formou – tedy bez dobrovolníků, dary se dávaly do krabic za pokladnami.

Ve všech zapojených obchodech v Královéhradeckém kraji lidé darovali celkem 17,2 tuny (přesně 17 282 kg) trvanlivých potravin a drogerie. V podzimním kole sbírky se vybralo 13,5 tuny potravin a drogerie, je tedy vidět, že si lidé uvědomují současnou nelehkou situaci mnoha rodin i jednotlivců a chtějí pomoci. Je to dobrá zpráva o tom, že naše společnost je solidární.

Chceme poděkovat všem dárcům, dobrovolníkům, pracovníkům obchodů a dalším lidem, bez jejichž přispění by se sbírka nemohla uskutečnit.