Potravinová banka Hradec Králové využívá projekt Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II – POMPO, FEAD

Potravinová banka Hradec Králové využívá potravinovou pomoc z projektu Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II s registračním číslem CZ.30.X.X/0.0/0.0/16_004/0000008.

Tato pomoc nám umožňuje vhodně doplňovat naši práci při distribuci potravin darovaných obchodními řetězci a rozdělováním darů ze Sbírky potravin. Doplňujeme tak nedostatkové druhy potravin a drogerii zejména pro malé děti.

Projekt Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II je financován z Operačního programu potravinové a materiální pomoci v rámci Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD) a ze státního rozpočtu (evropský podíl financování činí 85% a národní podíl činí 15%). Je zaměřen na osoby bez domova, osoby ohrožené ztrátou bydlení, materiálně deprivované rodiny s dětmi, neúplné rodiny a další osoby ve vážné sociální nouzi.

            Pomoc je poskytována formou bezplatné distribuce trvanlivých potravin a základního materiálního zboží, využíváme zejména sortiment základních hygienických potřeb a potřeb pro děti (dětské pleny, dětská drogerie).

          Díky programu rozdělujeme trvanlivé potraviny a základní drogerii charitám na území celého Královéhradeckého kraje. Tato pomoc se tak dostane do celého regionu a k rozmanitým cílovým skupinám rodin a osob v nouzi na Královéhradecku, Jičínsku, Královédvorsku a Trutnovsku.