MEMORANDUM O SPOLUPRÁCI

 BPS     cropped-PB3.jpg      AS

Platforma Byznys pro Společnost,

Česká federace Potravinových bank

a Armáda spásy

se shodují, že je třeba podporovat aktivity zaměřené na omezení plýtvání potravinami a zároveň pomáhat lidem, kteří trpí hladem a nedostatkem potravin. V této souvislosti se tyto organizace zavazují spolupracovat na přípravě a realizaci Národní potravinové sbírky 2016. Domníváme se, že problém plýtvání potravinami a zároveň hlad či chudoba je jeden z nejnaléhavějších problémů současnosti.20160330-_MG_4582

  • Chceme podporovat odlišný přístup k potravinovému odpadu všude tam, kde je to nutné a proveditelné.
  • Chceme přispět k zajištění bezpečných potravin nejchudším, omezit plýtvání potravinami a zároveň chránit cenné zdroje.
  • Chudí lidé by měli mít možnost využívat příležitosti potravinových řetězců k zabezpečení jejich základních potřeb.20160330-_MG_4623
  • V případech, kdy dochází k znehodnocování potravin v celém dodavatelském řetězci, budeme prosazovat řešení, která prosazují prevenci, zlepšení logistiky, znovu užití a možnosti darování.
  • Prevence vzniku potravinového odpadu se týká každého. Proto apelujeme i na veřejnost, aby každý přispěl k eliminaci plýtvání potravinami i svým osobním závazkem.
    20160330-_MG_4617